» » Bu şagirdlər Qızıl və ya Gümüş medala layiq olmuşlar

Bu şagirdlər Qızıl və ya Gümüş medala layiq olmuşlar

Bu şagirdlər Qızıl və ya  Gümüş medala layiq olmuşlar

Təhsil naziri Ceyhun Bayramov ümumi təhsil müəssisələrinin məzunlarının qızıl və gümüş medalla təltif edilməsi haqqında əmr imzalayıb.

Həmin əmrə əsasən, 185 məzun qızıl, 38 məzun isə gümüş medala layiq görülüb. Eyni zamanda qızıl və gümüş medala layiq görülmüş təhsilalanların adları oxuduqları məktəbin "Şərəf kitabı”na yazılacaq.

I. Aşağıda adları qeyd edilən XI sinif məzunlar qızıl medalla təltif olunub:

1. Əliyeva Arzu Əhməd qızı – Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri Heydər Əliyev adına tam orta məktəb
2. Cabbarov Fuad Murad oğlu – Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 3 nömrəli tam orta məktəb
3.Kəngərli Zöhrə Azər qızı – Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 8 nömrəli tam orta məktəb
4. Zeynalova Zübeydə Həsən qızı – Naxçıvan MR, Babək rayonu Qəsəbə 1 nömrəli tam orta məktəb
5. Hacıyev Millət Xaliq oğlu – Naxçıvan MR, Culfa şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
6. Məmmədov Elvariz Rza oğlu – Naxçıvan MR, Kəngərli rayonu Qıvraq qəsəbə tam orta məktəbi
7. Rzayeva Sunay Həsən qızı – Naxçıvan MR, Ordubad rayonu Gənzə kənd tam orta məktəbi
8. İsmayılov Nurəddin Nurəddin oğlu – Naxçıvan MR, Şahbuz rayonu Badamlı qəsəbə tam orta məktəbi
9. Səlimli Gülnar Akif qızı – Naxçıvan MR, Sədərək rayonu Sədərək kənd
1 nömrəli tam orta məktəb
10. Qasımov İbrahim Bəxtiyar oğlu – Naxçıvan MR, Şərur şəhəri Fizika-riyaziyyat təmayüllü lisey
11. Abbasova Şənay Nəriman qızı Naxçıvan MR, Şərur rayonu Çərçiboğan kənd tam orta məktəbi
12. Məmmədova Ceyran Vəfadar qızı – Naxçıvan MR, Naxçıvan Qarnizonu tam orta məktəbi
13. Abbasov Elçin İsa oğlu – Naxçıvan MR, Heydər Əliyev adına Hərbi
Lisey
14. Məcidli Ayxan İlkin oğlu – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki Heydər Əliyev adına lisey
15. Muxtarov Ziya Şakir oğlu – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
16. Məmmədov Cəfər Arif oğlu – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
17. Məmmədova Nailə Elxan qızı – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki
Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
18. Əzizli Toğrul Yaşar oğlu – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
19. Mustafayev Anar İsmət oğlu – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
20. Allahverdizadə Səbinə Fuad qızı – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
21. Aslanzadə Nihad Vahid oğlu – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
22. Məmmədova Nəzrin Vüqar qızı – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
23. Qurbanova Zəhra İftixar qızı – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
24. Qarayev Ayhan Sadıq oğlu – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
25. İbrahimov Cavid Elçin oğlu – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
26. Əhmədova Fəridə Müşfiq qızı – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
27. Məmmədova Eliza İlqar qızı – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
28. Qasımov Emil Səyyad oğlu Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki
Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
29. Məhəmmədcanov Məhəmmədcan İdris oğlu – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki
Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
30. Abbaslı Anar Yusif oğlu – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
31. Babazadə Ramil Tərlan oğlu – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
32. Cəlilova Ləman Natiq qızı – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki T.İsmayılov adına 6 nömrəli məktəb-lisey
33. Həmzəyeva Sona Rüfət qızı – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki T.İsmayılov adına 6 nömrəli məktəb-lisey
34. Əsgərli Aqil Ziyafət oğlu – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki T.İsmayılov adına 6 nömrəli məktəb-lisey
35. Əlizadə Nuray Vüqar qızı – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki T.İsmayılov adına 6 nömrəli məktəb-lisey 36. Qabiyev İkram Emil oğlu – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki "Ankara məktəbi” məktəb-liseyi
37. Xanlarov İsmayıl İslam oğlu – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki "Ankara məktəbi” məktəb-liseyi
38. Əliyeva Nuranə Zaur qızı – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki
T.Həsənov adına 23 nömrəli tam orta məktəb 39. Abbaslı Ərkan Əbülfəz oğlu – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki 132-134 nömrəli təhsil kompleksi
40. Ağakişi Heydər Vahid oğlu – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki 132-134 nömrəli təhsil kompleksi
41. Məmmədova Fatimə Kamal qızı – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki 132-134 nömrəli təhsil kompleksi
42. Əli Nərgiz İlqar qızı – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa Liseyi
43. Məmmədzadə Leyla Mobil qızı – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa Liseyi
44. İbrahimova Fidan Qasım qızı – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa Liseyi
45. Fərzəliyev Xəyal Vüqar oğlu Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki
Fizika-riyaziyyat və informatika təmayüllü lisey
46. Lətifov Şəmistan Bəhman oğlu – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki
Fizika-riyaziyyat və informatika təmayüllü lisey 47. Dadaşov Ayxan Güləddin oğlu – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki İ.Əfəndiyev adına Elitar gimnaziya
48. Abbasova Cəvahir Fikrət qızı – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki İ.Əfəndiyev adına Elitar gimnaziya
49. Lətifov Murad İlham oğlu – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki
Humanitar fənlər təmayüllü məktəb-lisey
50. Ağayeva Nuray Mirzə qızı – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki
Humanitar fənlər təmayüllü məktəb-lisey
51. Orucova Nuray Nuru qızı – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki
Humanitar fənlər təmayüllü məktəb-lisey
52. Cabbarlı Elbəy Emin oğlu – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki
Kimya-biologiya təmayüllü Respublika liseyi 53. Cəlalov Elşad Yaşar oğlu – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki
S.Bəhlulzadə adına Xarici dillər təmayüllü gimnaziya
54. Quluzadə Zeynəb Malik qızı – Bakı şəhəri Texniki-humanitar lisey
55. Əmirəliyeva Zöhrə Sennur qızı – Bakı şəhəri 7 nömrəli tam orta məktəb
56. Nağılı Elvin Səxavət oğlu – Bakı şəhəri 12 nömrəli tam orta məktəb 57. Göyüşlü Aydan Zakir qızı – Bakı şəhəri 18 nömrəli tam orta məktəb
58. Səddatimov Rəfail Şahin oğlu – Bakı şəhəri 27 nömrəli tam orta məktəb
59. Mirtalıbova Röya Mirtaleh qızı – Bakı şəhəri 35 nömrəli tam orta məktəb
60. Novruzlu Ayxan Musa oğlu – Bakı şəhəri 36 nömrəli tam orta məktəb 61. Əhmədova Fazilə Kamil qızı – Bakı şəhəri 39 nömrəli tam orta məktəb
62. Kərimli Elvin Eyvaz oğlu – Bakı şəhəri 45 nömrəli tam orta məktəb
63. Hüseynova Sevgin Elçin qızı – Bakı şəhəri 53 nömrəli tam orta məktəb 64. Cəfərov Bəhram Bəhruz oğlu – Bakı şəhəri 53 nömrəli tam orta məktəb 65. Mehdizadə Sona Ağəmi qızı – Bakı şəhəri 58 nömrəli tam orta məktəb
66. İbrahimli Mərziyyə Zaur qızı – Bakı şəhəri 59 nömrəli tam orta məktəb
67. Osmanlı Nigar Fazil qızı – Bakı şəhəri 80 nömrəli tam orta məktəb
68. Məmmədova Aytac Abuzər qızı – Bakı şəhəri 89 nömrəli tam orta məktəb
69. Bayramlı İlkin Müşviq oğlu – Bakı şəhəri 93 nömrəli tam orta məktəb
70.İsmayıllı Orxan Zülfüqar oğlu Bakı şəhəri 108 nömrəli tam orta məktəb 71. Mahmudlu Lamiyə Elxan qızı – Bakı şəhəri 115 nömrəli tam orta məktəb 72. Məmmədli Qədir Ceyhun oğlu – Bakı şəhəri 116 nömrəli tam orta məktəb
73. Quliyeva Nərmin Etibar qızı – Bakı şəhəri 125 nömrəli tam orta məktəb
74. Məmmədova Günel Anar qızı – Bakı şəhəri 135 nömrəli tam orta məktəb
75. Şahbazlı Şəfiqə Zülfüqar qızı – Bakı şəhəri 135 nömrəli tam orta məktəb
76. Qəhrəmanov Orxan Eldar oğlu – Bakı şəhəri 145 nömrəli tam orta məktəb
77. Əfəndiyev Süleyman Rəsul oğlu – Bakı şəhəri 160 nömrəli Klassik Gimnaziya
78. Mirişov Nəriman İrahid oğlu – Bakı şəhəri 160 nömrəli Klassik Gimnaziya
79. Nurullayeva Alimə Fikrət qızı – Bakı şəhəri 160 nömrəli Klassik Gimnaziya
80. Həmidova Aytən Yusif qızı – Bakı şəhəri 192 nömrəli tam orta məktəb 81. Kərimxanov Anar Azad oğlu – Bakı şəhəri 192 nömrəli tam orta məktəb 82. Məmmədova Ayna Famil qızı – Bakı şəhəri 192 nömrəli tam orta məktəb 83. Həsənli Fuad Elşad oğlu – Bakı şəhəri 204 nömrəli tam orta məktəb
84. Hacıyev Məhəmməd Tofiq oğlu – Bakı şəhəri 238 nömrəli tam orta məktəb 85. İsmayılova Günel Vüqar qızı – Bakı şəhəri 257 nömrəli tam orta məktəb
86. Nəbiyev Şəmsur İlqar oğlu – Bakı şəhəri 259 nömrəli tam orta məktəb 87. Hüseynli Aynur Eldar qızı – Bakı şəhəri 270 nömrəli tam orta məktəb
88. Xəlilov Əli Elçin oğlu – Bakı şəhəri 282 nömrəli tam orta məktəb
89. Ağalı Günel Ənvər qızı – Bakı şəhəri 287 nömrəli "Zəkalar” liseyi
90. Paşayeva Aytəkin Fariz qızı – Bakı şəhəri 287 nömrəli "Zəkalar” liseyi
91. Nağızadə Elşən Elnur oğlu – Bakı şəhəri 291nömrəli Ekologiya liseyi
92. Mamedova Fidan Vəliyevna – Bakı şəhəri 291nömrəli Ekologiya liseyi
93. Umudov Zakir Rəşad oğlu – Bakı şəhəri 299 nömrəli məktəb-lisey
94. Kərimli Aytən Elxan qızı – Bakı şəhəri 309 nömrəli tam orta məktəb
95. Ağayeva Lalə Oruc qızı – Bakı şəhəri 312 nömrəli tam orta məktəb
96. Alıyev Məsud Alik oğlu – Gəncə şəhəri 17 nömrəli tam orta məktəb
97. Talıbov Murad Məhərrəm oğlu – Gəncə şəhəri 26 nömrəli məktəb-lisey kompleksi
98. Məmmədli Selcan Mahil qızı – Gəncə şəhəri 27 nömrəli məktəb-lisey 99. Əkbərova Fidan Anar qızı – Gəncə şəhəri 27 nömrəli məktəb-lisey 100. Rüstəmli Aytən Kamil qızı – Sumqayıt şəhəri 5 nömrəli tam orta məktəb
101. Fətəliyeva Nigar Namiq qızı – Sumqayıt şəhəri 11 nömrəli tam orta məktəb
102. Abdullayeva Sona Saleh qızı – Sumqayıt şəhəri 21 nömrəli tam orta məktəb
103. İsgəndərova Aidə Alik qızı Sumqayıt şəhəri Təbiət elmləri təmayüllü gimnaziya
104. Əhmədov Anar Əhməd oğlu – Sumqayıt şəhəri Təbiət elmləri təmayüllü gimnaziya
105. Əliyeva Ləman Ayaz qızı – Sumqayıt şəhəri Təbiət elmləri təmayüllü gimnaziya
106. Həsənova Günel Rafiq qızı – Sumqayıt şəhəri Təbiət elmləri təmayüllü gimnaziya
107. Nəbizadə Şəbnəm İlham qızı – Sumqayıt şəhəri "İstedad” liseyi
108. Cabbarlı Ümid Rəşid oğlu – Sumqayıt şəhəri "İstedad” liseyi
109. Fətəli Sara Ceyhun qızı – Sumqayıt şəhəri "İstedad” liseyi
110. Ələkbərli Hidayət Nəsib oğlu – Sumqayıt şəhəri Texniki və təbiət elmləri liseyi
111. Qurbanova Banuçiçək Kamil qızı – Sumqayıt şəhəri Texniki və təbiət elmləri liseyi
112. Abbasova Aygün Elburus qızı – Mingəçevir şəhəri 4 nömrəli tam orta məktəb
113. Qazi Zərif Azər qızı – Mingəçevir şəhəri 4 nömrəli tam orta məktəb
114. Səmədov Nicat Məmməd oğlu – Mingəçevir şəhəri 10 nömrəli tam orta məktəb
115. Abdullayeva Jalə Elnur qızı – Mingəçevir şəhəri Təbiət-riyaziyyat və humanitar elmlər təmayüllü lisey
116. Abdullayeva Xədı̇cə Elxan qızı – Mingəçevir şəhəri Təbiət-riyaziyyat və humanitar elmlər təmayüllü lisey
117. Məmmədova Aygün İlqar qızı – Mingəçevir şəhəri Təbiət-riyaziyyat və humanitar elmlər təmayüllü lisey
118. Bədəlov Nəsib Asim oğlu – Mingəçevir şəhəri Texniki-humanitar lisey
119. Həbibov Elxan Elman oğlu – Mingəçevir şəhəri Texniki-humanitar lisey
120. Davıdov Raul Zaur oğlu – Mingəçevir şəhəri Texniki-humanitar lisey
121. Həşimov Fəqan Xəqani oğlu – Mingəçevir şəhəri Texniki-humanitar lisey
122. Zeynallı Ağaəli Lütvəli oğlu – Şirvan şəhəri 18 nömrəli məktəb-lisey
123. İslamov Nurəddin Rasim oğlu – Abşeron rayonu Xırdalan şəhər 2 nömrəli tam orta məktəb
124. Rzayeva Nəzrin Ramin qızı – Abşeron rayonu Xırdalan şəhər 10 nömrəli tam orta məktəb
125. Dilavərli Əbəlhəsən Dilavər oğlu – Abşeron rayonu Masazır kənd 3 nömrəli tam
orta məktəb
126. İsmayılzadə Gülgün Amil qızı Ağcabədi rayonu Kürdlər kənd tam orta məktəbi
127. Abdullayev Elşən Rövşən oğlu – Ağdam rayonu I Sarıcalı kənd tam orta məktəbi
128. Abdullazadə Tuqay Səbuhi oğlu – Ağdaş rayonu Ləki qəsəbə tam orta məktəbi
129. Abdullayev Tamerlan Səbuhi oğlu – Ağdaş rayonu Ləki qəsəbə tam orta məktəbi
130. Zəkəryəyev Ceyhun Seymur oğlu – Ağdaş şəhəri M.Şeyxzadə adına Texniki, təbiət və humanitar fənlər təmayüllü gimnaziya
131. İsmayılova Aybəniz Eldəniz qızı – Ağstafa rayonu Köçəsgər kənd 1 nömrəli tam orta məktəb
132. Adıgözəlov Əli Elşad oğlu – Balakən şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
133. Mehdiyeva İlahə Rövşən qızı – Bərdə rayonu Nazırlı kənd 2 nömrəli tam orta məktəb
134. Məhərrəmli Adil Allahverdi oğlu – Beyləqan rayonu Yuxarı Aran kənd tam orta məktəbi
135. Şahverdiyev Sirac Mübariz oğlu – Cəbrayıl rayonu Daşkəsən kənd tam orta məktəbi
136. Şahverdiyev Məftun Mübariz oğlu – Cəbrayıl rayonu Daşkəsən kənd tam orta məktəbi
137. Yarməmmədli Niyalə Xosrov qızı – İsmayıllı rayonu Lahıc qəsəbə tam orta məktəbi
138. Məmmədli Turan Babək oğlu – Lənkəran şəhəri 4 nömrəli məktəb-lisey
139. Muradlı Məhəmmədəli Rəfael oğlu – Lənkəran şəhəri 4 nömrəli məktəb-lisey
140. Məmmədli İsgəndər Mübariz oğlu – Lənkəran şəhəri 4 nömrəli məktəb-lisey
141. Əliyeva Arzu Çinar qızı – Masallı rayonu Ərkivan qəsəbə 1 nömrəli tam orta məktəb
142. Əliyev Rəsul Famil oğlu – Neftçala şəhəri 4 nömrəli tam orta məktəb
143. Səfərova Raya Seyran qızı – Neftçala rayonu Xıllı qəsəbə 1 nömrəli tam orta məktəb
144. Rəhimli Kəmalə Mehman qızı – Oğuz rayonu Qumlaq kənd tam orta məktəbi
145. Sərkərova Əsmər Mahir qızı – Oğuz şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəb
146. Bayramlı Gülnur Mahir qızı – Qax şəhəri 2 nömrəli məktəb-lisey
147. Quluyeva Gülsüm Seymur qızı – Qəbələ şəhəri 3 nömrəli tam orta məktəb
148. Ağaverdiyev Aydın Habil oğlu – Qobustan rayonu Sündü kənd tam orta
məktəbi
149. Səfərov Oktay Şahin oğlu Quba şəhəri Texniki təmayüllü lisey
150. İmamverdiyeva Ayşən Elşən qızı – Şəki şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
151. Hüseynli Aytac Elçin qızı – Şəki şəhəri 5 nömrəli tam orta məktəb
152. Kərimov Fərda Sahib oğlu – Şəki şəhəri 19 nömrəli tam orta məktəb
153. Xəlil Yusuf Vüqar oğlu – Şəki şəhəri fizika-riyaziyyat və humanitar təmayüllü lisey
154. Səfərli İlkin Cahangir oğlu – Siyəzən şəhəri 6 nömrəli məktəb-lisey
155. Kərimova Nuranə Elçin qızı – Tərtər şəhəri 2 nömrəli məktəb-lisey
156. Bayramova Kubra Talıb qızı – Tərtər rayonu Dəmirçilər kənd tam orta məktəbi
157. Rəcəbova Jalə Süleyman qızı – Xaçmaz şəhəri Akademik Zərifə Əliyeva adına 8 nömrəli məktəb-lisey
158. Əlizadə Səhər Rəhman qızı – Yevlax şəhəri 5 nömrəli tam orta məktəb
159. Şadlinskaya Fidan Elşən qızı – BSU-nun nəzdindəki Məktəb-lisey kompleksi
160. Kərimova Sona Aqşin qızı – BDU-nun nəzdindəki "Gənc istedadlar” liseyi
161. Məmmədli İsmayil Adil oğlu – BDU-nun nəzdindəki "Gənc istedadlar” liseyi
162. Mirzəzadə Maqsud Müşfiq oğlu – BDU-nun nəzdindəki "Gənc istedadlar” liseyi
163. Muradlı Lalə Fəxrəddin qızı – BDU-nun nəzdindəki "Gənc istedadlar” liseyi
164. Axundov Rəvan Rəfail oğlu – BDU-nun nəzdindəki "Gənc istedadlar” liseyi
165. Mehdiyev İsmayil Maarif oğlu – BDU-nun nəzdindəki "Gənc istedadlar” liseyi
166. Məhərrəmli Fidan Zeynalabdin qızı – BDU-nun nəzdindəki "Gənc istedadlar” liseyi
167. Qasımzadə Murad Zülfəli oğlu – BDU-nun nəzdindəki "Gənc istedadlar” liseyi
168. Qəhrəmanzadə Orduxan Taleh oğlu – BDU-nun nəzdindəki "Gənc istedadlar” liseyi
169. Xəlilov Qorxmaz Fəxri oğlu – BDU-nun nəzdindəki "Gənc istedadlar” liseyi
170. Mahmudova Fidan Mahmud qızı – BDU-nun nəzdindəki "Gənc istedadlar” liseyi
171. Miriyeva Seyidnisə Cəfərağa qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
172. Yaqubov Ənvər Ədalət oğlu – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
173. Mustafalı Nuru Yasin oğlu – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
174. Mahmudova Günel Qurban qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
175. Hüseynli Kamran İlqar oğlu – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
176. Ağazadə Mətin Mahir oğlu – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
177. Xasiyeva Leyla Aslan qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
178. Cahangirova Selcan Tərlan qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
179. Quluzadə Elvin Mədət oğlu – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
180. Cabbarlı Məleykə Bəhruz qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
181. Ələsgərov Qurban Sərvər oğlu Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
182. Atakişiyeva Məryam Amil qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
183. Hüseynli Nihad Baqil oğlu – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
184. Süleymanov Vaqif Rövşən oğlu – Avropa Azərbaycan məktəbi
185. Məmmədova Zöhrə Zülfüqar qızı – Avropa Azərbaycan məktəbi

Bu şagirdlər Qızıl və ya  Gümüş medala layiq olmuşlar

II. Aşağıda adları qeyd edilən XI sinif məzunları gümüş medalla təltif olunub:medium]

1. Mahmudov Altay Nurəli oğlu – Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri Heydər Əliyev adına tam orta məktəb
2. Məmmədova Şəfiqə Musa qızı – Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 9 nömrəli tam orta məktəb
3. Hüseynova Bəhriyyə Anar qızı – Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 17 nömrəli tam orta məktəb
4. Məmiyeva Fatma Məhəmməd qızı – Naxçıvan MR, Babək rayonu Zeynəddin kənd tam orta məktəbi
5. Qasımova Arzu Abuzər qızı – Naxçıvan MR, Culfa rayonu Saltaq kənd tam orta məktəbi
6. Məmmədova Səidə Səid qızı – Naxçıvan MR, Ordubad şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
7. Hacıyeva Aysu Qəhrəman qızı – Naxçıvan MR, Şahbuz şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
8. Əliyeva Ülkər Mahir qızı – Naxçıvan MR, Sədərək rayonu Sədərək kənd
1 nömrəli tam orta məktəb
9. Abdullayev Rəhman İbrahim oğlu – Naxçıvan MR, Şərur rayonu Yengicə kənd tam orta məktəbi
10. Məmmədli Tavat Elşad qızı – Naxçıvan MR, Naxçıvan Qızlar liseyi
11. Əhmədov Yusif Məşədi Əhməd oğlu – Naxçıvan MR, Heydər Əliyev adına Hərbi Lisey
12. Quliyev Xudaverdi Rasim oğlu – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki Heydər Əliyev adına lisey
13. İmranov Aydın Şəfahət oğlu – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki
Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
14. Lətifov Qinyət Elşən oğlu Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki
Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
15. Balayev Nicat Vəzir oğlu – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki
Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
16. Tağızadə Sabir Sahib oğlu – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki
Bakı Avropa Liseyi
17. Təmirova Gülnur Əlyar qızı – Bakı şəhəri 7 nömrəli tam orta məktəb
18. Sadıxova Zeynəb Zülfi qızı – Bakı şəhəri 162 nömrəli tam orta məktəb
19. Məmmədov Rəşad Bəhrəm oğlu – Gəncə şəhəri 26 nömrəli məktəb-lisey kompleksi
20. Məmmədova Nərgiz Nəsimi qızı – Gəncə şəhəri 39 nömrəli tam orta məktəb
21. Rəcəbov Nurlan Mehman oğlu – Sumqayıt şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
22. Əliyev Əli Mahir oğlu – Mingəçevir şəhəri Texniki-humanitar lisey
23. Həşimova Ulduzə Elxan qızı – Mingəçevir şəhəri Təbiət-riyaziyyat və humanitar elmlər təmayüllü lisey
24. Alışov Əzizalı Bəxtiyar oğlu – Şirvan şəhəri 13 nömrəli tam orta məktəb
25. Fərəcova Səyyarə Elçin qızı – Naftalan şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
26. Əliyeva Ayişə Maarif qızı – Ağdaş şəhəri S.Vurğun adına tam orta məktəb
27. Yusublu Mürvət Bəxtiyar oğlu – Beyləqan rayonu Qəhrəmanlı qəsəbə tam orta məktəbi
28. Orlova Anna Viktorovna – İsmayıllı rayonu İvanovka kənd tam orta məktəbi
29. Məmmədov Məhəmmədəli Yadigar oğlu – Masallı rayonu Qəriblər kənd tam orta məktəbi
30. Qarayeva Sevil Elşən qızı – Neftçala rayonu Bankə qəsəbə 1 nömrəli tam orta əktəb
31. Paşayeva Günel Tahir qızı – Quba rayonu Şuduq kənd tam orta məktəbi
32. İsayeva Aytən Araz qızı – Qusar şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
33. Cəbrayılov Murad Mənsur oğlu – Şabran şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
34. Bayramov Ömər Nazim oğlu – Şəmkir rayonu Dəllər-Cəyir kənd tam orta məktəbi
35. Paşazadə Gültac Yaqub qızı – Tərtər rayonu Ələsgərli kənd tam orta məktəbi
36. Nuriyev Səmural Seymur oğlu – Ucar şəhəri 1 nömrəli məktəb-lisey
37. Kərimova Liliya Təyyar qızı Xaçmaz şəhəri 6 nömrəli tam orta məktəb
38. Abdullayeva Mədinə İlham qızı – BDU-nun nəzdindəki "Gənc istedadlar” liseyi

Bu şagirdlər Qızıl və ya  Gümüş medala layiq olmuşlar

Hörmətli qonaq, Şərh yazmaq üçün zəhmət olmasa hesaba daxil olun ya da Qeydiyyatdan keçin.

Şərhlər:

Şərh Yaz